Spotkanie online z prorektorem ds. studentów i jakości kształcenia, prof. Sławomirem Żółtkiem

29 stycznia (piątek) o godzinie 11:00 odbędzie się spotkanie online z prorektorem ds. studentów i jakości kształcenia, prof. Sławomirem Żółtkiem.

Tematem spotkania będzie organizacja kształcenia w semestrze letnim roku akademickiego 2020/2021. Studenci mogą zadawać pytania dotyczące studiowania w przyszłym semestrze. Pytania należy przesyłać w formularzu do 26 stycznia (wtorek) do godz. 18:00.

Transmisja spotkania będzie dostępna na profilu Uniwersytetu Warszawskiego.

Po spotkaniu zostanie sporządzona transkrypcja po polsku i po angielsku, która zostanie zamieszczona na stronie wydarzenia na Facebooku.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/758715731423651

 

spotkanie-online-z-prorektorem-uw_post_fb-1

Konkurs: Interstudent 2021

Konkurs ma na celu wyłonienie i nagrodzenie studentów, którzy poprzez swoją aktywną postawę i budowanie porozumienia między kulturami wzbogacają polskie środowisko akademickie. Kapituła Konkursu wybierze najlepszych obcokrajowców studiujących w uczelniach publicznych i niepublicznych, na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Konkurs organizowany jest w ramach programu „Study in Poland”. 

Warunkiem udziału w konkursie jest aktywność w lokalnym środowisku studenckim – kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa oraz dobre wyniki w nauce, czy też udział w ciekawych projektach badawczych.  Kandydatów zgłaszać mogą ich profesorowie, opiekunowie, władze uczelni, biura współpracy zagranicznej, samorządy studenckie, a także koleżanki i koledzy. 

Konkurs INTERSTUDENT organizowany jest pod Honorowym Patronatem Prof. dr hab. inż. Arkadiusza Mężyka, przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Partnerami Konkursu są: Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Parlament Studentów RP i Krajowa Reprezentacja Doktorantów. 

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu Interstudent 2021 nastąpi w lutym podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2021”. 

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 stycznia 2020 r.  Szczegóły dostępne są na stronie internetowej konkursu. 

zrzut-ekranu-2021-01-13-o-15-43-20

Test zaliczeniowy BHP

Szanowni Państwo,
przypominamy, że roku akademickim 2020/2021 test zaliczeniowy BHP będzie otwarty na platformie COME:
I termin: 16.11.2020r. – 14.02.2021r.
II termin: 26.02.2021r. – 7.04.2021r.

A new online workshops ‘Career Planning’

Welcome Point UW invites all long-term international students to the next edition of ‘Career Planning’ workshops with a professional trainer Joanna Jasińska, PhD.

Who can participate? 

  • 2nd and 3rd year students of first cycle (Bachelor’s degree)
  • 4th and 5th year students of uniform Master studies
  • students of second cycle (Master’s degree)

The workshops will be held on 16th 17th  December, 2020, 10:00 am. – 1:30 pm.
To participate, please register through this link: https://forms.gle/FMfqcJkDiuj4UiCW8
Application deadline: 7th December 2020, 12 pm.

More information can be found on our website: http://welcome.uw.edu.pl/career-planning-workshops-for-international-students/
Please also join our Facebook event: https://bit.ly/3mmJKIm

 

grafika

Spotkanie online z prorektorem ds. studentów i jakości kształcenia, prof. Sławomirem Żółtkiem

17 listopada (wtorek) o godzinie 11:00 odbędzie się spotkanie online z prorektorem ds. studentów i jakości kształcenia, prof. Sławomirem Żółtkiem.

Podczas spotkania prof. Sławomir Żółtek odpowie na pytania studentów za pomocą ankiety oraz na te, które pojawią się w komentarzach pod transmisją na Facebooku. Po spotkaniu, przeprowadzonym w języku polskim, najważniejsze pytania i odpowiedzi zostaną przetłumaczone na język angielski i zamieszczone na stronie wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/3cEWFKe91

Transmisja spotkania będzie dostępna na profilu Uniwersytetu Warszawskiego: https://www.facebook.com/fanpageUW

post

Spotkanie informacyjne nt. Programu Fulbright Schuman

Szanowni Państwo,
w imieniu Komisji Fulbrighta zapraszam na wirtualne spotkanie informacyjne nt. Programu Fulbright Schuman, który oferuje stypendia dla studentów, doktorantów, pracowników naukowych i pracowników administracji publicznej na realizację własnych projektów związanych z obszarami działalności Unii Europejskiej we wszystkich dyscyplinach naukowych.

Stypendium jest finansowane przez amerykański Departament Stanu oraz Komisję Europejską. Rekrutacją do programu Fulbright Schuman zajmuje się Komisja Fulbrighta w Brukseli. Wszystkie informacje dla kandydatów i kandydatek znajdują się na stronie fulbright schuman.eu.

Spotkanie w formule online w j.angielskim odbędzie się 6 listopada 2020 r. (piątek) o godz. 15:00 na platformie Zoom. W celu dołączenia do wydarzenie należy kliknąć w link: https://zoom.us/j/99942238945pwd=MkJ3NGFWaUtqUEFBcGt6ak5lS1hEUT09
Meeting ID: 999 4223 8945
Passcode: 365418

Z poważaniem
Hanna Bylicka
specjalista
Biuro Międzynarodowych Programów Badawczych
Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE