Seminarium: „Ewolucja piękna?”

Serdecznie zapraszamy na najbliższe seminarium organizowane przez Niezależną Inicjatywę Akademicką (NIA) z cyklu Seminaria 2024.

16 maja 2024 r. o godz. 17.30 seminarium pt. Ewolucja piękna? poprowadzi prof. dr hab. Jerzy Axer. Gośćmi seminarium będą: prof. dr hab. Paweł Golik , dr Dorota Łagodzka i dr Krzysztof Skonieczny.

Szczegółowe informacje o seminarium, abstrakty wystąpień, lista lektur oraz formularz rejestracyjny są dostępne → na tej stronie.

 

artes-seminarium-min

Rekrutacja MOST

Rozpoczęła się rekrutacja do Program Mobilności Studentów i Doktorantów MOST na semestr zimowy i cały rok akademicki 2024/2025.

Rekrutacja potrwa do 15 maja 2024 r. Więcej informacji o Programie na tej stronie: http://most.amu.edu.pl/

most_final_plakat

 

29–30 kwietnia: dni dziekańskie

Dziekanat Wydziału „Artes Liberales” informujemy, że dni 29 i 30 kwietnia 2024 są dniami dziekańskimi wolnym od zajęć dydaktycznych na wszystkich kierunkach studiów organizowanych na Wydziale „Artes Liberales”.

Konkurs IDUB na dofinansowanie mobilności studentów i studentek

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy o konkursie na dofinansowanie mobilności studentek i studentów UW.
Celem konkursu jest dofinansowanie projektów, które umożliwią zdobycie przez studentów doświadczenia, wiedzy i umiejętności, a także podniesienie poziomu prowadzonych przez nich badań poprzez umożliwienie im odbycia wyjazdów naukowych do zagranicznych jednostek naukowych.  Nabór wniosków rozpoczyna się od 18 marca 2024 r. i potrwa do 21 kwietnia 2024 r.

Szczegółowe informacje o konkursie wraz z zasadami znajdują się na tej stronie.

Wykład: Ochrona Własności Intelektualnej

13 marca 2024 r. w godz. 17.00 – 20.00 na platformie Google Meet odbędzie się obowiązkowy wykład pt. „Ochrona Własności Intelektualnej”,  który jest organizowany dla studentów Wydziału „Artes liberales” UW.

Link do wykładu zostanie wysłany 11 marca 2024 roku przez panią mgr Magdalenę Wielądek (prowadzącą wykład).

Przedłużenia legitymacji studenckiej (ELS)

Szanowni Państwo,
od poniedziałku 04.03.2024 zapraszamy do dziekanatu w celu przedłużenia legitymacji studenckiej (ELS):
poniedziałek – wtorek, czwartek – piątek w godzinach 10.00-15.00.

Inny termin jest możliwy po wcześniejszym uzgodnieniu mailowym lub telefonicznym.

Zakaz wchodzenia do BUW w okryciach wierzchnich

Od poniedziałku 19 lutego br. zostanie przywrócony zakaz wchodzenia do BUW w okryciach wierzchnich.

Wszystkie osoby chcące skorzystać stacjonarnie z BUW od 19 lutego br. będą zobowiązane pozostawić:

  • okrycia wierzchnie w szatniach zlokalizowanych po obu stronach wejścia do biblioteki,
  • plecaki, teczki, torby, torebki itp. o wymiarach przekraczających 40x30x15 cm w skrytkach samoobsługowych o wymiarach 85x45x25 cm dostępnych w szatni mieszczącej się po prawej stronie wejścia do biblioteki. Nie ma możliwości pozostawienia w szatni BUW bagaży wielkogabarytowych, które nie mieszczą się w skrytkach.

Obowiązek korzystania z szatni będzie dotyczył wszystkich użytkowników biblioteki, w tym uczestników konferencji i zajęć dydaktycznych odbywających się na terenie BUW, i zostaje ponownie wprowadzony na mocy Pisma okólnego nr 1/2024 p.o. Dyrektora Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie z 31 stycznia 2024. Jego przywrócenie jest podyktowane względami bezpieczeństwa i zostało wskazane jako rozwiązanie niezbędne w toku audytu przeprowadzonego w BUW w ostatnich miesiącach 2023 r.

Pozostawianie okryć wierzchnich w szatniach, a większych toreb w skrytkach, przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa osób, księgozbioru i przestrzeni BUW. Więcej informacji na temat wprowadzanych zmian dostępnych jest na stronie WWW biblioteki.

Kurs „Academic Writing…” z prof. Robertą Ward

Center for American Studies zaprasza do udziału synchronicznym weekendowym kursie z naukowego pisania w języku angielskim pt. „Academic Writing Made Easy” z prof. Robertą Ward (wykładowczynią na prestiżowym University of California at Davis).

W toku kursu:

  • Opanujesz sztukę pisania akademickiego w języku angielskim i wypracujesz swój własny styl
  • Dowiesz się jak szybko i skutecznie pisać teksty naukowe, które sprawią, że osiągniesz wymarzone cele i dostaniesz się na prestiżowe konferencje
  • Poznasz efektywne metody pisania artykułów naukowych i rozdziałów w monografiach do topowych czasopism i wydawnictw
  • Dowiesz się, jakie są najczęstsze błędy w pracach naukowych oraz jak ich skutecznie unikać
  • Zrozumiesz angielską “akademicką gramatykę”, w tym między innymi: przypadki, prawidłowe użycie przedimków, uzgadnianie czasów, sposoby unikania strony biernej, zwroty przysłówkowe i przymiotnikowe, strukturę zdań w języku akademickim i wiele więcej
  • Damy Ci też szansę na przećwiczenie swoich umiejętności w praktyce! Jeśli zechcesz, to zaangażujemy Cię w przydatne ćwiczenia praktyczne.

Do udziału w szkoleniu serdecznie zachęcamy ambitnych studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych.

Termin kursu: 8–9 grudnia 2023 r. (zaczynamy w piątek wieczorem i kończymy w sobotę po południu). Sugerujemy rejestrować się do 1 grudnia 2023 r.

Liczba miejsc jest ograniczona! Więcej informacji o zapisach: https://fb.me/e/e57bsmMGW