Kurs „Academic Writing…” z prof. Robertą Ward

Center for American Studies zaprasza do udziału synchronicznym weekendowym kursie z naukowego pisania w języku angielskim pt. „Academic Writing Made Easy” z prof. Robertą Ward (wykładowczynią na prestiżowym University of California at Davis).

W toku kursu:

  • Opanujesz sztukę pisania akademickiego w języku angielskim i wypracujesz swój własny styl
  • Dowiesz się jak szybko i skutecznie pisać teksty naukowe, które sprawią, że osiągniesz wymarzone cele i dostaniesz się na prestiżowe konferencje
  • Poznasz efektywne metody pisania artykułów naukowych i rozdziałów w monografiach do topowych czasopism i wydawnictw
  • Dowiesz się, jakie są najczęstsze błędy w pracach naukowych oraz jak ich skutecznie unikać
  • Zrozumiesz angielską “akademicką gramatykę”, w tym między innymi: przypadki, prawidłowe użycie przedimków, uzgadnianie czasów, sposoby unikania strony biernej, zwroty przysłówkowe i przymiotnikowe, strukturę zdań w języku akademickim i wiele więcej
  • Damy Ci też szansę na przećwiczenie swoich umiejętności w praktyce! Jeśli zechcesz, to zaangażujemy Cię w przydatne ćwiczenia praktyczne.

Do udziału w szkoleniu serdecznie zachęcamy ambitnych studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych.

Termin kursu: 8–9 grudnia 2023 r. (zaczynamy w piątek wieczorem i kończymy w sobotę po południu). Sugerujemy rejestrować się do 1 grudnia 2023 r.

Liczba miejsc jest ograniczona! Więcej informacji o zapisach: https://fb.me/e/e57bsmMGW

Studia doktoranckie w EUI

Biuro Współpracy Międzynarodowej MEiN informuje o możliwości podjęcia studiów doktoranckich w European University Institute we Florencji.

Europejski Instytut Uniwersytecki we Florencji jest organizacją międzynarodową, założoną na mocy specjalnej Konwencji w 1972 roku przez kraje członkowskie Wspólnot Europejskich. Dla osób z Polski jest około 10 miejsc. Zakwalifikowane osoby otrzymują stypendium przez cały okres trwania programu (1.602 euro/miesięcznie), same zaś studia na EUI są bezpłatne. Stypendyści są również objęci ubezpieczeniem medycznym oraz mogą korzystać z dodatkowych świadczeń dla członków rodziny (małżonka, dziecka).

Termin składania wniosków o przyjęcie na studia doktoranckie upływa 31 stycznia 2024 r. (rok akademicki 2024/2025).

Więcej informacji.

MOST – rekrutacja

31 października 2023 r. rozpoczęła się rekrutacja do Programu MOST na semestr letni w roku akademickim 2023/2024.

Materiały i wskazówki dostępne na stronie Programu MOST: http://most.amu.edu.pl/. Rekrutacja potrwa do 30 listopada 2023 r.

most_final_plakat2024

 

Dziekanat Wydziału

Dziekanat Wydziału „Artes Liberales” 31 października 2023 r. będzie czynny do godziny 13.00.

Wnioskowanie o stypendia

Wnioskowanie o stypendia dla studentów obsługiwane przez Biuro ds. Pomocy Materialnej

Szanowni Państwo,
początek roku akademickiego wiąże się z wnioskowaniem o różnego typu świadczenia, w tym: stypendium socjalne, stypendium dla osób niepełnosprawnych, stypendium rektora oraz stypendium ministra. Poniżej znajdą Państwo informacje na temat terminów składania wniosków oraz linki do przydatnych informacji:

Stypendium socjalne
Aby nie stracić prawa do stypendium socjalnego za październik, należy złożyć wniosek do 18 października.
Więcej informacji: https://bpm.uw.edu.pl/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-stypendium-socjalnym-rok-akademicki-2023-2024

Stypendium dla osób niepełnosprawnych
Aby nie stracić prawa do stypendium dla osób niepełnosprawnych za październik, należy złożyć wniosek do 20 października.
Więcej informacji: https://bon.uw.edu.pl/stypendium-dla-osob-z-niepelnosprawnosciami-w-roku-akademickim-2023-2024/

Stypendium rektora
Wnioski o stypendium rektora można składać jedynie do 16 października. Jest to termin nieprzekraczalny!
Więcej informacji: https://bpm.uw.edu.pl/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-wnioskowaniu-o-stypendium-rektora-rok-akademicki-2023-2024/

Stypendium ministra
Zgłoszenia ws. założenia konta w systemie OSF w celu złożenia wniosku o stypendium ministra można przesyłać na adres: bpm@uw.edu.pl do 16 października.
Więcej informacji: https://bpm.uw.edu.pl/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-stypendium-ministra-rok-akademicki-2023-2024/

Przez cały rok akademicki mogą Państwo również składać wnioski o zapomogę (więcej informacji: https://bpm.uw.edu.pl/zapomogi/).

Komunikat Rektora ze szczegółowymi terminami składania wniosków znajdą Państwo na stronie: https://bpm.uw.edu.pl/komunikat-rektora-w-sprawie-terminow-oraz-formy-ubiegania-sie-o-swiadczenia-pomocy-materialnej-w-roku-akademickim-2023-2024-dla-studentow/.

Akademiki UW

Uruchomiona została lista rezerwowa –  dla wszystkich studentów/doktorantów/stażystów UW, którzy do tej pory nie otrzymali miejsca w Akademikach UW na rok akademicki 2023/24. Więcej informacji na stronie BPM UW.

Stypendium Rektora 2023/2024

Wnioskowanie o stypendium rektora na rok akademicki 2023/2024 zostanie uruchomione 2 października 2023 roku. Wnioski składa się w pełni elektronicznie tj. wniosek wypełnia się oraz podpisuje elektronicznie za pomocą serwisu USOSweb. Nie ma konieczności przynoszenia podpisanego wniosku do dziekanatu/sekretariatu. Termin na złożenie wniosku upływa 16 października 2023 roku.

Wszystkie pytania w sprawie stypendium rektora proszę kierować bezpośrednio do Biura ds. Pomocy Materialnej Uniwersytetu Warszawskiego na adres bpm@uw.edu.pl

Informacje dostępne są na stronie internetowej bpm.uw.edu.pl

Link do Komunikatu Rektora w sprawie stypendium rektora https://bpm.uw.edu.pl/komunikat-rektora-w-sprawie-terminow-oraz-formy-ubiegania-sie-o-swiadczenia-pomocy-materialnej-w-roku-akademickim-2023-2024-dla-studentow/

Dzień Adaptacyjny

Zapraszamy wszystkich rozpoczynających studia na Wydziale „Artes Liberales” UW na Dzień Adaptacyjny, który odbędzie się 29 września 2023 r. w siedzibie Wydziału przy ulicy Dobrej 72.

W trakcie dnia odbędą się: spotkanie z władzami Wydziału i kierownictwem Kolegium Artes Liberales, spotkanie z koordynatorami studiów i opiekunami studentów I roku, spotkanie z pracownikami dziekanatu oraz szkolenie z praw i obowiązków studenta UW.

Szczegółowy harmonogram dostępny jest → tutaj.

Inauguracja roku akademickiego 2023/2024

Dziekan Wydziału „Artes Liberales”, prof. dr hab. Robert A. Sucharski, prof. ucz., zaprasza na inaugurację roku akademickiego 2023/2024 na Wydziale „Artes Liberales”, która odbędzie się 3 października 2023  r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej przy ul. Dobrej 72.

Wykład inauguracyjny pt. Radość dyskomfortu wygłosi dr Michał Oleszczyk.

zaproszenie-na-inauguracje%cc%a8-nowego-roku-akademickiego_wydzial-artes-liberales-uw