Inauguracja 2022/2023

Dziekan Wydziału „Artes Liberales”, prof. dr hab. Robert A. Sucharski, prof. ucz., zaprasza na inaugurację roku akademickiego 2022/2023 na Wydziale „Artes Liberales”, która odbędzie się 3 października 2022  r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej przy ul. Dobrej 72.

Wykład inauguracyjny wygłosi prof. dr hab. Małgorzata Grzegorzewska.

inauguracja-2022-zaproszenie

Witamy w gronie studentów Wydziału „Artes Liberales”

Witamy w gronie studentów Wydziału „Artes Liberales” UW.

Wszystkich kandydatów, którzy zostali przyjęci na studia, zachęcamy do dołączenia do oficjalnej grupy studentów Uniwersytetu Warszawskiego na Facebooku – Studenci UW!

https://bit.ly/studenci-uw

Znajdziecie tam Państwo m.in. kampanię #idęnaUW, dzięki której w prosty i przystępny sposób dowiecie się Państwo wszelkich niezbędnych informacji dotyczących studiowania na Uniwersytecie Warszawskim. Aż do początku października w grupie pojawiać się będą posty omawiające takie zagadnienia jak: USOSweb, rejestracja na zajęcia, wnioskowanie o miejsce w domu studenta, języki obce, sport i zajęcia WF, przedmioty ogólnouniwersyteckie, legitymacja i wiele innych, ważnych z perspektywy studenta pierwszego roku. To również miejsce, gdzie mogą Państwo zadać koleżankom i kolegom z wyższych roczników pytania o praktyczne aspekty studiowania na UW.

Polecamy także śledzenie najważniejszych komunikatów i materiałów w oficjalnych kanałach uczelni w mediach społecznościowych:

15092021_sesja_uw_day_1_web_size-283-1

Szkolenie w zakresie BHP

Szanowni Państwo,

Uprzejmie przypominamy, że wyznaczone terminy zaliczenia przedmiotu „Szkolenie w zakresie BHP” obejmują daty: 21 marca- 10 lipca 2022 r. oraz 29 sierpnia – 11 września 2022 r.

Osoby, które chciałaby zaliczyć przedmiot poza wyznaczonymi terminami proszone są o kontakt z koordynatorkami przedmiotu, panią Dorotą Olejarką i panią Niną Zielińską:

Dorota Olejarka: bhp-pomoc@uw.edu.pl
Nina Zielińska: nzielinska@adm.uw.edu.pl

Bezpłatna opieka medyczna dla studentów

Przychodnia CenterMed Warszawa Sp. z o.o informuje o bezpłatnej opiece medycznej dla studentów.

Informacja o opiece dla studentów jest dostępna na dedykowanej stronie: https://zdrowystudent.pl/, a wszelkie problemy związane ze zdrowiem studenta można bezpłatnie rozwiązać dzwoniąc pod numer studencki 22 592 48 30 (wizyty, recepty, skierowania).

infolinia-studencka-wizytowka

Dodatkowe kursy internetowe (w formie samouczków na platformie Kampus)

Szanowni Państwo,

W imieniu Kierownika Jednostki Dydaktycznej  dr. hab. Przemysława Kordosa uprzejmie informuję, że dla Studentów Wydziału „Artes Liberales” zostały ogłoszone dodatkowe całkowicie zdalne, asynchroniczne kursy przygotowane przez Wykładowców naszego Wydziału:

  1. Dr Thurston Cleve Hicks: Humans and Their Endangered Great Ape Cousins,1 ECTS
  2. Dr Krzysztof Skonieczny:  New Trends in French Philosophical Thought,2 ECTS (przedmiot powstał na podstawie zajęć pana prof. Jana Miernowskiego)
  3. Dr Michał Oleszczyk: Polskie kino gatunkowe: Dwie adaptacje literatury polskiej w reżyserii Marka Piestraka,1 ECTS

Zaliczenie każdego z proponowanych wykładów da Państwu możliwość zdobycia dodatkowych punktów ECTS i rozliczenie ich w miarę potrzeby w roku akademickim 2021/22 lub 2022/23 jako zajęć fakultatywnych.

Rejestracja na zajęcia jest prowadzona poprzez nową ogólnopolską stronę Internetowej Rekrutacji Kandydatów i będzie trwała w dniach 1-16.06.2022 r.
https://ukraina.irk.edu.pl/pl/

Zapisu na kurs można dokonać tworząc konto w systemie Ukraina IRK oraz wybierając kurs z zakładki kursy (przygotowawcze/językowe) – > kursy on-line https://ukraina.irk.edu.pl/pl/offer/KURSY/field/KURSY-ONLINE/

Kursy będą prowadzone na platformie Kampus, a ich zaliczenie będzie możliwe do 17.07.2022 roku.

(Szczegóły dotyczące realizacji przedmiotów znajdują się na stronach kursów w IRK Ukraina oraz w sylabusach w USOSweb UW).

Wykłady powstały w związku z pilotażowym programem zajęć dla Kandydatów z Ukrainy. Projekt ma za zadanie sprawdzenie procesu rejestracji, rekrutacji a także całkowicie zdalnego i asynchronicznego zaliczania kursów na platformie Kampus.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania chętnie odpowiem.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Karolina Koper
karolina.koper@al.uw.edu.pl

Szkoła Letnia ICM: Zaawansowane narzędzia IT oraz sposoby komunikacji w pracy (nie tylko) naukowej

Zaawansowane narzędzia IT oraz sposoby komunikacji w pracy (nie tylko) naukowej /Advanced IT tools and communication methods in (not only) scientific work – szkoła letnia w języku angielskim

Zapraszamy studentów wszystkich kierunków Uniwersytetu Warszawskiego do udziału w szkole letniej w języku angielskim „Zaawansowane narzędzia IT oraz sposoby komunikacji w pracy (nie tylko) naukowej /Advanced IT tools and communication methods in (not only) scientific work”.

Termin: 27 czerwca – 8 lipca 2022
Forma zajęć: stacjonarna
Lokalizacja: Centrum Danych ICM, ul. Kupiecka 32, Warszawa

Dla kogo przeznaczony jest kurs?
Uczestnikiem/czką szkoły letniej może być tylko i wyłącznie student/ka Uniwersytetu Warszawskiego posiadający status studenta/ki przez cały okres trwania szkoły letniej. Studenci po ukończeniu szkoły letniej uzyskują 5 punktów ECTS w kategorii przedmiot ogólnouniwersytecki. Rejestracja w USOS nastąpi po zakończeniu rekrutacji.

Start rekrutacji (I tura): 28 kwietnia 2022 r., godz. 16:00
Zakończenie rekrutacji: 18 maja 2022 r., godz. 23:59

Więcej informacji: https://akademia.icm.edu.pl/szkolenia/studencka-szkola-letnia2022/

szkola-letnia-icm

Rekrutacja na Program MOST na rok akademicki 2022/2023

Kolejna rekrutacja do Programu MOST, tym razem na semestr zimowy i cały rok akademicki 2022/2023 potrwa, do 15 maja. Zachęcamy do aplikowania za pośrednictwem Internetowej Rejestracji Kandydatów (https://irkmost.amu.edu.pl/pl/news/2022Z/) i śledzenia naszego profilu na Facebooku (www.facebook.com/programmost2000). Tam regularnie będą się pojawiać przydatne informacje i oczywiście odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania.

 

baner1-rekrutacja