Moduł iberyjski

Grenada z Alhambrą. Fot. Ambasada Hiszpanii

Moduł iberyjski pozwala bliżej przyjrzeć się obu krajom Półwyspu Iberyjskiego, przede wszystkim Hiszpanii, ale także Portugalii, zrozumieć skomplikowane procesy historyczno-kulturowe, jakie zachodziły na przestrzeni wieków na obszarze Śródziemnomorza zachodniego, rozpoznać elementy stanowiące wkład różnych kultur w dziedzictwie iberyjskim. Zajęcia prowadzone w tym module nie tylko dostarczają wiedzy z zakresu szeroko pojętej historii kultury Hiszpanii i Portugalii, ale też narzędzi do obserwowania zjawisk kulturowych na szerokim tle porównawczym, pozwalają też zmierzyć się ze stereotypowym postrzeganiem obu tych niezwykle interesujących i niezmiernie ważnych w dziejach Europy i świata krajów.

Fiesta, Sewilla, Andaluzja. Fot. Ambasada Hiszpanii

Studenci, którzy wybierają ten moduł uczą się języka hiszpańskiego i uczestniczą w konwersatoriach prowadzonych w tym języku przez dr. hab. Cristinę González Caizán na temat historii, kultury oraz współczesności Hiszpanii, mają też możliwość wyjazdu do różnych hiszpańskich i portugalskich ośrodków uniwersyteckich w ramach programu Erasmus.